ZAMKI.EDU.PL
Zamki | Pałace | Dwory

Polecamy

Kołobrzeg noclegi to najlepszy sposób na wymarzone wczasy nad morzem w najbardziej znanym i cenionym, polskim kurorcie nadmorskim.

A może interesuje Cię Interesują Cię fotograf ślubny i marzysz aby zdjęcia z tego wspaniałego wydarzenia były niepowtarzalne? Wejdź na naszą stronę i zobacz portfolio!

Polecamy także drzwi zewnętrzne Wrocław najlepszych światowych producentów i w doskonałych cenach.

Dolnośląskie

Zamek Książ

Zamek Książ to zamek znajdujący się na terenie miasta Wałbrzych oraz Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest to trzeci, co do wielkości zamek w Polsce, jednak tylko niewielka jego część udostępniona jest zwiedzającym. Budowa zamku rozpoczęła się w 1288 roku na polecenie księcia Bolka Surowego, który budował wiele tego typu zamków o charakterze obronnym. Na przełomie wieków zamek zmieniał swoich właścicieli, jednak kluczowe wydarzenia dla jego funkcjonowania były lata II wojny światowej, kiedy to stał się własnością nazistów.

Czytaj więcej: Zamek Książ

Rejestracja i logowanie

O stronie zamki.edu.pl

Portal zamki.edu.pl to niezależna strona internetowa, na której znajdują się opisy polskich zamków, dworów i pałaców. Na stronie znajdują się autorskie treści oraz fotografie, zaczerpnięte z ogólnodostępnych źródeł. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów bez zgody autora.

Hotele - Zamki

Zapraszamy właścicieli i przedstawicieli hoteli - które mieszczą się w zamkach, pałacach lub dworach - do kontaktu z naszym portalem. Oferujemy możliwość przygotowania profesjonalnej wizytówki w naszym serwisie. Prosimy przejść do działu kontakt.

Internauci na zamki.edu.pl

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.